Συγγραφή παραμυθιών

Μαθητές και μαθήτριες της Στ τάξης (Στ1,Στ2,Στ3) συμμετείχαν προαιρετικά στον 6ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Συγγραφής Παραμυθιού με θέμα: <<Να σου πω μια παροιμία..>>

Αρχικά έφτιαξαν τις ομάδες τους και στη συνέχεια βρήκαν την παροιμία πάνω στην οποία θα στηριζόταν η ιστορία τους. Ξεκίνησαν να εργάζονται στις αρχές Νοεμβρίου και ολοκλήρωσαν τις προσπάθειές τους στα τέλη Μαρτίου. Όλη η διαδικασία παραγωγής του γραπτού λόγου γινόταν στο σχολείο κάθε φορά που ξέκλεβαν λίγο χρόνο από τα μαθήματα με την άδεια πάντα των δασκάλων τους. Κατόπιν μεγάλης προσπάθειας,αγωνίας,διαφωνίας ,συνεργασίας τα παραμύθια ήταν έτοιμα!

Μπορεί τα παραμύθια των μαθητών και μαθητριών μας να μη διακρίθηκαν αλλά αυτό δεν στάθηκε εμπόδιο στην επιθυμία τους να τα παρουσιάσουν σε όλους εσάς μέσω της ιστοσελίδας του σχολείου μας!

Αν θέλετε να τα δείτε πατήστε τους παρακάτω τίτλους:

Τζένη Απέργη