Χαιρετισμός Διευθύντριας

Στόχος του σχολείου μας είναι να παρέχει ίσες ευκαιρίες, να υποστηρίζει και να ενισχύει κάθε μαθητή και κάθε μαθήτρια ατομικά κατά τη διάρκεια της φοίτησής τους, να αναπτύσσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο όλες τις δυνατότητες και δεξιότητές τους και να τους δώσει τα καλύτερα δυνατά εφόδια για τη ζωή μετά το σχολείο. Στην προσπάθειά μας το σχολείο να αποτελέσει έναν ζωντανό οργανισμό μάθησης με τα παραπάνω χαρακτηριστικά οι αξίες ελευθερία,  σεβασμός, υπευθυνότητα και  ασφάλεια  είναι καθοριστικής σημασίας.

Ένα συμπεριληπτικό σχολείο,  ένα σχολείο συνάντησης ανοιχτό στον κόσμο, ένας χώρος απόκτησης της γνώσης και καλλιέργειας της κριτικής σκέψης, τόπος έμπνευσης, δημιουργίας, επικοινωνίας και χαράς για τους εκπαιδευτικούς και για τους μαθητές. Αυτό είναι το σχολείο μας!

Βλαχάβα Φανή