Η Καλαμαριά δίνει αίμα, δίνει ζωή – Στις 14 Μαρτίου η 28η Εθελοντική Αιμοδοσία

Ο Δήμος Καλαμαριάς δημιούργησε και διατηρεί Δημοτική Τράπεζα Αίματος, η οποία στηρίζεται αποκλειστικά στον θεσμό της Εθελοντικής Αιμοδοσίας και λειτουργεί στο πλαίσιο των υπηρεσιών της κοινωνικής πολιτικής του Δήμου, με σκοπό την ανάπτυξη πνεύματος αλληλεγγύης και εθελοντικής προσφοράς στην τοπική κοινωνία. Η Αντιδημαρχία Κοινωνικής Πολιτικής και Δημόσιας Υγείας, σε συνεργασία με το Νοσοκομείο «ΑΧΕΠΑ», με σύνθημα κάθε σταγόνα είναι χαμόγελο γι΄ αυτόν που το χρειάζεται διοργανώνει την 28η Εθελοντική Αιμοδοσία, την Πέμπτη 14/03/2024, από 9:00 έως 13:00, στο Δημοτικό Θέατρο «Σταύρος Κουγιουμτζής».

Η αφίσα αποτελεί δημιούργημα του μαθητή του σχολείου μας Ανδριώτη Γεώργιου – Νικηφόρου και προέκυψε κατόπιν διαγωνισμού που διενεργήθηκε στα Δημοτικά σχολεία της  Καλαμαριάς.

Διαχειριστής