Τσικνοπέμπτη 2023

Στις 16/2/23 με πρωτοβουλία της διευθύντριας του σχολείου κ. Πονίδου Γιάννας ορίστηκε η τελευταία ώρα του πρωινού κύκλου να γιορταστεί η Τσικνοπέμπτη, μετά την επιτυχία του περσινού εορτασμού, του πρώτου μετά την πανδημία. Τον χορό ξεκίνησε η διευθύντρια κ. Πονίδου Γιάννα με τα τμήματα Β2 και Β1, με το Μπεράτι Θεσσαλίας, Ποδαράκι Αν. Θράκης και το Μήλο μου κόκκινο Μακεδονίας.

Β2
Β1

Χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς και έγινε όλο το σχολείο ένας κύκλος που συνέχισε με λάτιν αποκριάτικα τραγούδια! Η αυλή του σχολείου μετατράπηκε σε έναν χώρο κεφιού και χαράς που τόσο έλειψε από τους μαθητές τα τελευταία χρόνια!

Τσικνοπέμπτη 2023

Με την συμβολή της υποδιευθύντριας του ολοήμερου κ. Βασιλικής Καρυοφύλλη αξιοποιήθηκαν ώρες προπόνησης και παρουσίασαν μοντέρνα χορευτικά το Δ1 , Ε2 και Δ2 ολοήμερου:

Δ1
Ε2
Δ2

Με την ΣΤ να ολοκληρώνει την γιορτή:

ΣΤ1

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Θωμαΐδου Παναγιώτα