Επέτειος Μακεδονικού Αγώνα 2023

Στις 19 Οκτωβρίου 2023, οι μαθητές του Β2, με την δασκάλα τους κ. Νίκα Δέσποινα , πραγματοποίησαν γιορτή στο σχολείο, για να τιμήσουν τους ήρωες του Μακεδονικού Αγώνα, με ποιήματα και ιστορική αφήγηση από τον παραστάτη της ΣΤ1 του σχολείου Αλέξανδρο Μαλαμούση.

Οι μαθητές χόρεψαν Μακεδονικούς χορούς με υπεύθυνη εκπαιδευτικό Φ. Αγωγής την κ. Θωμαΐδου Παναγιώτα και τραγούδησαν Μακεδονίτικα τραγούδια με υπεύθυνη εκπαιδευτικό Μουσικής την κ. Μόκκα Μαρία.

Τέλος στις 20 Οκτωβρίου 2023 τίμησαν με την παρουσία τους, η σημαιοφόρος και οι παραστάτες του σχολείου με την δασκάλα του ΣΤ1 κ. Ρουσάκη Φωτεινή, την καθιερωμένη τελετή στο μνημείο του Ναύαρχου Βότση, στη συμβολή των οδών Μ. Αλεξάνδρου και Ανατ. Θράκης.

Παναγιώτα Θωμαΐδου